i slova jsou činy
ČM NEWS

Krameriova cena za rok 2017

19. června 2017 06:00
Asociace nezávislých médií udělí v úterý Krameriovu cenu za rok 2017.  Ceny dostanou novináři, redaktoři či publicisté za nezávislou žurnalistiku. Laureáty vybírala porota, ve které zasedli generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, šéfredaktor První zprávy.cz Radomír Pekárek, ředitel hostitelského Slovenského domu Vladimír Skalský a předseda ANM Stanislav Novotný.  V rámci akce proběhnou i křty dvou nových knih. První napsal Jan Schneider - Slova nepadají do prázdna, kmotrem bude Jaroslav Bašta. Autorem druhé je Petr Žantovský, kmotrem jeho Otevřených dopisů bude Jaromír Nohavica.

První kompletní Švejk v podání Oldřicha Kaisera

18. června 2017 14:00
Český rozhlas Vltava dokončil kompletní nahrávku Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války v podání Oldřicha Kaisera. Rozhlasová četba bude od 19. června do 9. září provázet letní vysílání stanice Vltava. Posluchači ji budou moci naladit od pondělí do pátku vždy v 9.30 hodin a v sobotu od 8.30 hodin. Jednotlivé díly budou k dispozici také on-line na webových stránkách vltava.rozhlas.cz. Po celé léto bude Vltava uvádět i desítky dalších haškovských pořadů.

Nový depozitář Národního filmového archivu

18. června 2017 06:00
Slavnostní otevření nového depozitáře Národního filmového archivu se uskuteční v pondělí 19. června. Důležitá investice pro zachování našeho filmového bohatství začne sloužit hned po stříhání pásky. Depozitář otevře ministr kultury Daniel Herman, ředitel NFA Michala Breganta, hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Jermanové a zástupců obce Hradištko.

Mobilní aplikací roku v kategorii média je Stream.cz

17. června 2017 06:00
Tento týden vyvrcholila letošní Mobilní aplikace roku. Nominace i hlasování je otevřeno široké veřejnosti a cílem je najít nejen nejpopulárnější, ale také inovativní aplikace pro mobilní telefony, upozornit na ně a podpořit jejich české tvůrce. V kategorii Média vyhrál Stream.cz, druhé skončilo Youradio a třetí byla Tapito.

Michel Fleischmann: POTŘEBUJEME LIBERALIZACI ROZHLASOVÉHO PROSTŘEDÍ. MY JSME REGULOVÁNI, OSTATNÍ MEDIÁLNÍ PLATFORMY NEJSOU!

16. června 2017 06:00
Nový rozhovor Českých médií – tentokrát exkluzivně s Michelem Fleischmannem, předsedou Asociace provozovatelů soukromého vysílání. „Je tady velká otázka, kterou všichni chybně pojmenovávají DIGITALIZACE a přitom se řeší DABILIZACE,“ připomněl velký dlouhodobý problém rozhlasového vysílání.

FTV Prima a Lidové noviny vydávají časopis Prima ZOOM

15. června 2017 13:00
Spolupráce FTV Prima a vydavatelství Mafra nejsou v poslední době ničím výjimečným.  Nepřekvapí tedy ani informace, že se spojili i za účelem vydávání nového časopisu Prima ZOOM.  Půjde o magazín zaměřený na historii, vědu, přírodu a techniku. Vydávat ho bude společnost pod obchodní značkou Solootions ve spolupráci s Mafrou. Pilotní číslo vyjde už za týden. 

Zdeněk Šarapatka: V pořadu Máte slovo vystupují rizikoví respondenti

15. června 2017 06:00
Na včerejším jednání Rady České televize informoval generální ředitel Petr Dvořák o aktivitách televize v posledních dvou týdnech. „Česká biskupská konference ocenila vysílání České televize u příležitosti nedávného papežského svatořečení ve Fatimě,“ řekl raním mimo jiné Petr Dvořák. „Kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka současně vyzdvihl průběžné věnování se náboženským tématům ve zpravodajství a publicistice České televize jako přínos ke kultuře dialogu v zemi,“ dodal. Televize se také podílí na výstavě ATO k dvacátému výročí projektu měření televizní sledovanosti v Národním technickém muzeu.

Rada ČT dnes volí svého předsedu

14. června 2017 09:00
Janu Bednářovi končí mandát předsedy Rady České televize 17. června. Stejný den končí i mandát místopředsedy Jaroslava Dědiče. Rada má dnes předposlední zasedání ve stávajícím složení. Svého předsedu a místopředsedu si zvolí na další dva roky. Je pravděpodobné, že oba radní funkce obhájí. Celkem má rada tři místopředsedy. Dalšími jsou Richard Hindls a Jiří Závozda, kterému členství v radě končí 30. června. Má však šanci být znovu zvolen Poslaneckou sněmovnou ve druhém kole. Na konci června skončí v radě Michal Jankovec a René Kuhn. Ten se však o jedno volné místo v radě utká právě s Jiřím Závozdou. Novými členy se od července stanou Martin Doktor a Tomáš Samek.

PLAYTVAK.CZ VPLOUVÁ DO MOŘE MOBILNÍCH APLIKACÍ

14. června 2017 04:00
Videoserver Playtvak.cz spouští novou mobilní aplikaci, která je zdarma dostupná v telefonech s operačním systémem Android i iOS. Playtvak.cz je na trhu téměř dva roky a nově svým divákům nabízí pohodlnější a přehlednější sledování jeho pořadů na mobilních zařízeních.

Co plánuje Petr Dvořák ve zpravodajství

13. června 2017 06:00
Kritizované i opěvované je zpravodajství České televize. Klíčový zdroj politicky i ekonomicky nezávislých informací, klíčový bod veřejné služby, kvůli které platíme televizní poplatky. Klíčový průsečík veřejné diskuse o všem, co nás obklopuje. Ale také hmatatelný bod pro kritiku a dobrý terč pro palebné zbraně všeho druhu i kalibru. Informace získáváme mnoha různými kanály, pokračuje fragmentace mediálního světa. Co plánuje staronový generální ředitel Petr Dvořák? V kandidátském projektu popsal směřování zpravodajství a publicistiky České televize v nejbližších letech.