i slova jsou činy
ČM NEWS

Kandidáti do rady kritizovali i chválili Českou televizi. Jen někteří však ví, k čemu ta rada vlastně je..

23. března 2017 02:24
Maraton veřejných slyšení před volebním výborem pokračoval včera i dnes vystoupením 22 kandidátů do Rady České televize. Všichni se představili a vysvětlovali co by jako radní prosazovali. Velmi zřetelný byl rozdíl mezi kandidáty, kteří v radě či vedení televize pracovali, a těmi, kteří jsou či dříve již byli, ve fázi nominace. Obnažoval se problém neznalosti kompetencí rady. Ti první věděli, co rada je a co dělá, ti druzí většinou kritizovali a naivně vysvětlovali, jak budou televizi zlepšovat. Končící radní se vyznačovali chválou současného vedení televize a vlastní práce. Při úterních slyšeních byly přítomni většinou tři až čtyři poslanci, ve středu to bylo sedm až osm. Zájem měli poslanci KDU, TOP, ANO a KSČM, opačný přístup zvolili zástupci ČSSD a ODS. Veřejná slyšení si nenechal ujít Daniel Korte, který není členem volebního výboru. A bylo to dobře – občas ospalou atmosféru čeřil zajímavými dotazy nebo trefnými glosami.

Zvukový záznam z veřejného slyšení kandidátů k volbě 3 členů Rady ČRo a 3 členů Rady ČT

22. března 2017 14:17
Volební výbor PSP ČR včera a dnes vyslechl kandidáty do Rady ČRo a Rady ČT. Přinášíme nesestříhaný zvukový záznam z vystoupení všech kandidátů. Podrobnosti připravujeme Záznam zvuku (mp3) 21.3.2017 Záznam zvuku (mp3) 22.3.2017

Miroslav Donutil už není exkluzívní tváří České televize

22. března 2017 06:00
Miroslav Donutil je výjimečný. Herec, divadelník, vypravěč, bavič, skvělý hlas…neopakovatelný originál. Osobnost, která televizní kariéru spojila výhradně s Českou televizí. Měl vlastní zábavné pořady, psaly se pro něj scénáře, kupovaly i zahraniční formáty. Vždy, když na obrazovce byl, znamenalo to diváckou jistotu a převážně i autentický výkon umělce. Kritici vždy s diváckou odezvou sice nesouhlasili, ale s tím se tak nějak počítá. Miroslav Donutil byl snad nejvýraznější tváří původní tvorby České televize.

Kandidáti do Rady Českého rozhlasu se představili poslancům Volebního výboru

21. března 2017 12:00
Patnáct kandidátů z celkových 22 na tři uvolněná místa v Radě Českého rozhlasu se představilo v úterý dopoledne poslancům ve Volebním výboru. Česká média byla jednání přítomna a natočila videovizitky těchto kandidátů. Připravujeme sestřihy jednotlivých vizitek k pozdějšímu zveřejnění. Již nyní přinášíme některé myšlenky první části kandidátů.

Veřejná slyšení kandidátů do RČT a RČRo

21. března 2017 06:00
Volební výbor Poslanecké sněmovny má na programu dnes a zítra veřejná slyšení všech kandidátů na tři místa v Radě České televize a tři místa v Radě Českého rozhlasu. Kandidátů je celkem 44 (do každé z rad po 22). Členy výboru čeká zatěžkávací zkouška, veřejná slyšení budou trvat s krátkými pauzami téměř dvanáct hodin.

Není škoda, že nestihneme projednat zákon o RTV v tomto období

20. března 2017 14:10
Nina Nováková je místopředsedkyní Volebního výboru Poslanecké sněmovny. Členka TOP 09 je vlivnou poslankyní klubu pro oblast médií a kultury. „Škoda, že se Volební výbor od října nesešel. Děje se toho hodně!“ Bedlivě sleduje kauzu prodeje zámku v Přerově nad Labem (pozn. redakce – nepravomocně odsouzeni mj. J. Balvín a M. Koliandr za korupci při prodeji majetku Českého rozhlasu) a jeho budoucnost. Snaží se o směřování TOP 09, měla odvahu vystoupit s kritikou současných poměrů.

Novu od dubna už neprovozuje CET 21

20. března 2017 12:02
Poté, co souhlasila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, vstupuje v platnost přejmenování společnosti, která provozuje televizní vysílání skupiny Nova, od 1. dubna. Namísto původní CET 21, spol. s.r.o., je to TV Nova, s.r.o. „Změna vychází z přirozené potřeby být srozumitelnější ve stále nepřehlednějším světě médií,“ říká Klára Brachtlová, jednatelka TV Nova.

Platforma pro regionální vysílání Regionalnitelevize.cz jedná o prodeji

17. března 2017 15:03
Regionalnitelevize.cz je na prodej. Stanice se „jako jediný celostátní tematický program už téměř 5 let věnuje regionálnímu zpravodajství a zajímavostem z moravských, českých a slezských regionů.“ Zakladatelkou, jednatelkou i majitelkou televize je Eva Stejskalová, která serveru Ecofin.cz prodej potvrdila. Zájemců o koupi je podle jejích slov několik.

Kdo je ve Volebním výboru?

17. března 2017 06:00
V Poslanecké sněmovně kdysi fungovala Stálá komise pro sdělovací prostředky. V tomto období její činnost do značné míry supluje Volební výbor. Jeho činnost v roce 2014 byla celkem hutná, v poslední době však uvadla. Výbor se od října nesešel, legislativní návrh neřešil. Lednový seminář k poslanecké iniciativě o tzv. odpolitizování mediálních rad nelze počítat. Toho se totiž zúčastnili pouze dva poslanci. Teď se pozornost k práci Volebního výboru znovu obrací. Volí se totiž tři noví členové Rady České televize a Českého rozhlasu. Už příští týden má každý kandidát na výboru veřejné slyšení. Protože se v průběhu času složení Volebního výboru změnilo, přináší Česká média aktuální sestavu.

Amatérské názory si vypůjčují nejvyšší ústavní činitelé, rozčilil se televizní radní Šarapatka

16. března 2017 06:00
Radu České televize včera informoval generální ředitel Petr Dvořák o projektech oceněných při Českých lvech, podpoře Sportovní ligy základních škol a pokračování Filmového akcelerátoru. Pochválil původní dokumentární tvorbu ČT (do vysílání má přijít 187 nových pořadů) a zdůraznil, že v letošním roce se vyrobí 3 nové večerníčky. Vedení televize uzavřelo dodatek k platné kolektivní smlouvě, které zaručuje zaměstnancům čerpat pracovní volno i nad rámec Zákoníku práce.