i slova jsou činy
ČM NEWS

Noc s Andersenem na Rádiu Junior a ČRo Dvojka

30. března 2017 00:45
V pátek 31. března odvysílají Rádio Junior a Český rozhlas Dvojka od 19.00 do 24.00 hodin unikátní pětihodinové vysílání Noc s Andersenem. Připojí se tak k celosvětové akci, která oslavuje dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, radost ze čtení a pohádek.

Rada zveřejnila oficiální seznam kandidátů na generálního ředitele

29. března 2017 16:53
Na dnešním jednání Rady České televize předal generální ředitel Petr Dvořák stanovisko Etického panelu ke stížnostem Andreje Babiše. Radní se k tématu vrátí na příštím zasedání. Zdeněk Šarapatka kritizoval Události komentáře za vysílání v souvislosti s úmrtím kardinála Miroslava Vlka. „Není možné drtit vyváženost za každou cenu. Komunistický poslanec Grospič o panu kardinálovi řekl, že byl kontroverzní postavou, pak už se v zásadě zabýval církevními restitucemi. Nebyl vhodným respondentem, nebral si servítky a poměrně ostře kritizoval člověka, který krátce předtím zemřel.“ Petr Dvořák oponoval, „Na diváckém centru není žádná stížnost, vše se řešilo hlavně na sociálních sítích. Úmrtí pana kardinála jsme věnovali velký prostor v mnoha pořadech České televize. Události komentáře měly dvě roviny - vzpomínkovou a politickou. Proto byl výběr hostů právě takový.“

BUDE ČESKÁ REPUBLIKA ČELIT ARBITRÁŽÍM KVŮLI NOVELE ZÁKONA O ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍCH?

29. března 2017 06:00
Vláda poslala do Poslanecké sněmovny návrh novely Zákona o elektronických komunikacích. Před týdne ji projednal hospodářský výbor. I tam byla patrná hustá atmosféra, která přijímání zákona provází. Před časem příprava této novely vedla k pádu ministra Jana Mládka. Teď svou trošku do mlýna přidává Česká asociace satelitních operátorů.

Petr Dvořák obhajuje post generálního ředitele

28. března 2017 13:55
Dnes otevřela Rada České televize obálky s přihláškami zájemců o post generálního ředitele. Přítomný notář sepsal protokol o úplnosti přihlášek, který na zítřejším jednání dostanou radní k posouzení. Do výběrového řízení se přihlásilo dvanáct uchazečů, mezi nimi i současný generální ředitel Petr Dvořák.

Miroslav Hrnko je novým generálním ředitelem Radiohouse

28. března 2017 06:00
V pátek skončil Miroslav Hrnko po 15 letech ve vrcholovém vedení Lagardere Active ČR. Řízení firmy přebral přímo prezident a předseda představenstva skupiny Michel Fleischmann. V té souvislosti uvedl, „Tento krok je plánovaný delší dobu a Miro bude pověřen v širším rámci skupiny Lagardere řízením jiné aktivity. Detaily budou oznámeny příští týden." Miroslav Hrnko byl hned v pondělí jmenován generálním ředitelem RADIOHOUSE s.r.o. Má na starosti řízení společnosti s cílem posílit rozvoj tržeb a pozici dominantního mediálního zastupitelství na českém trhu.

Dnes končí podávání přihlášek na generálního ředitele České televize

27. března 2017 06:00
Od čtvrtka mohli podávat přihlášky všichni zájemci o funkci generálního ředitele České televize. Dnes (27. března) v 16 hodin odpoledne lhůta pro podávání končí. Rada bude otevírat přihlášky hned v úterý. Aktu bude přítomen notář, který ověří úplnost přihlášek a jejich formální náležitosti. Na jednání rady ve středu 29. března pak bude zveřejněn seznam přihlášených kandidátů a následně budou vyřazeny přihlášky, které nesplňují zadání výběrového řízení. Ze všech přihlášených rada 12. dubna vybere finalisty. Ti před radu předstoupí s prezentací a obhajobou svých projektů 26. dubna. Hned poté chtějí radní zvolit nového generálního ředitele České televize. Pro zvolení je potřeba deseti hlasů z patnáctičlenné rady.

Hana HIKELOVÁ: ČTK MÁ NEJVĚTŠÍ VLIV NA TO, CO SE Z MÉDIÍ DOZVÍTE!

25. března 2017 06:00
Česká média pokračují v rozhovorech o médiích. Tentokrát pozvání přijala předsedkyně Rady České tiskové kanceláře Hana Hikelová. Rada hledá nového generálního ředitele, „Dali jsme velký prostor, aby se do výběrového řízení mohli přihlásit všichni kandidáti,“ uvedla v rozhovoru, „nový generální ředitel usedne do křesla v půlce června“. Problém, že v té době skončí hned tři radní ze sedmi nevidí, „Tak to vyšlo a je třeba, aby měla ČTK stabilní vedení“.

Miroslav Hrnko dnes končí v pozici generálního ředitele Lagardere Active ČR

24. března 2017 15:53
Miroslav Hrnko končí k 24.3.2017 po 15 letech ve vrcholovém vedení předního mediálního domu v ČR, skupiny Lagardere Active ČR. Řízení firmy přebírá přímo prezident a předseda představenstva skupiny Michel Fleischmann, který v nejbližších dnech nastaví strukturu řízení skupiny podle tohoto nového stavu.

Prix Bohemia Radio zná vítěze

24. března 2017 06:00
Na závěrečném večeru Prix Bohemia Radio v Arcibiskupském paláci v Olomouci převzali ocenění výherci ve třech soutěžních kategoriích, rozhodla odborná porota i studenti. Prvenství získali Tereza Reková za svůj rozhlasový dokument Dobrá vůle – Matěj, za drama Pepik Knedlik (Sladké snění o mučení) si odnáší hlavní cenu režisér Petr Mančal. V mezinárodní kategorii se umístili Agnieszka Czyzewska – Jacquemet, Katarzyna Michalak za reportáž Marble and children. Cenu Thálie převzal herec Petr Lněnička.

Čra: Provozovatelé terestrického vysílání mají nárok na kompenzace, přijdou o 30% spektra

23. března 2017 11:27
Do jednání Poslanecké sněmovny, konkrétně Hospodářského výboru, včera vstoupil ostře sledovaný zákon o elektronických komunikacích. Ač se tak dle mediálního humbuku nezdá, zákon neupravuje pouze vztahy mezi spotřebiteli a poskytovateli mobilních služeb, ale má především zajistit přechod na spektrálně efektivnější standard DVB-T2.