i slova jsou činy
ČM NEWS

Vítězslav Jandák upozornil na nízké mzdy v Českém rozhlasu

28. července 2017 06:00
Rada se na zasedání 26. července seznámila se stavem výběru poplatků v prvním pololetí. „Plán výběru 1 043 milionu byl splněn, skutečnost je taková, že jsme vybrali 1 048 milionu korun,“ uvedl ředitel regionálního vysílání Jan Menger, který zastupoval generálního ředitele René Zavorala. Potvrdil se trend postupného úbytku lidí, kteří pro účel platby používají tradiční SIPO. I tak tento způsob platby je rozhodující, preferuje ho stále 75% poplatníků.

Radní Šarapatka se pozastavil nad diskusí Milana Fridricha a Marka Wollnera o normalizačních seriálech na facebooku

27. července 2017 06:00
Dnes poprvé se jednání Rady České televize zúčastnili noví členové Martin Doktor a Tomáš Samek. Do diskuse se však nezapojili. Radní nejprve informoval generální ředitel Petr Dvořák o připravovaném podzimním vysílání, které zveřejnila televize na úterní tiskové konferenci, a připomněl vybrané červencové aktivity. „Česká televize a Národní památkový ústav dnes podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci. Hlavním smyslem je prohloubení dosavadní spolupráce a podpora zájmu veřejnosti o vlastní dějiny,“ uvedl také Dvořák a popsal zájem diváků o vysílání Tour de France. Těch bylo v úhrnu 2,16 milionu.

Rádio Hey nechce unavovat posluchače reklamou

26. července 2017 06:00
Komerční rádia žijí z reklamy. Její vysílání však modifikují podle potřeb a přání svých posluchačů. Reklama vysílaná do zdi nemá smysl, a tak se snaží komerční komunikaci uzpůsobit tak, aby posluchači jejich rádio nechali trvale naladěné a aby našli i posluchače nové. Podobně postupuje i dynamicky se rozvíjející Rádio Hey. „Svým klientům nabízíme prezentaci důstojným a nepřehlédnutelným způsobem, avšak své posluchače nezahlcujeme nesmyslným množstvím reklamy,“ říká majitel rádia Miroslav Pýcha. S touto filozofií rádio postupně zvětšuje pokrytí signálem a oslovuje specifickým zvukem nové posluchače.

Na BLANÍKU jsou celé léto víkendy bez reklam

25. července 2017 15:25
Rádio BLANÍK připravilo pro své posluchače speciální prázdninový dárek – více muziky, méně reklam. Vždy od pátečního poledne až do nedělního poledne vysílá místo reklamy hudbu, to v praxi znamená celkem 48 hodin vysílacího času. „Rádio BLANÍK dělá svým posluchačům už více než osmnáct let radost výběrem těch nejoblíbenějších písniček. A o letošních prázdninách jich zahrajeme ještě mnohem víc,“ říká programový ředitel Daniel Rumpík, který zároveň poděkoval všem reklamním partnerům. „Vysílat dva dny bez reklam samozřejmě znamená i nemalé přesuny a úpravy – vážíme si toho, že se to celé i s přispěním a pochopením našich partnerů a kolegů podařilo.“

Jandáka ve volebním výboru nahradil Valhoda

25. července 2017 06:00
Volební výbor Poslanecké sněmovny byl po odchodu Vítězslava Jandáka (ČSSD) z vrcholné politiky nekompletní. Ovšem jen několik týdnů. Jeho novým členem se stal Václav Valhoda (ČSSD), který do sněmovny nastoupil v červnu právě za Jandáka a nahradil ho i ve výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Václav Valhoda je elektroprojektant a dlouholetý regionální politik. V letech 2008 až 2016 zastupitel a radní Jihočeského kraje, od roku 2010 starosta města Volyně na Strakonicku (předtím v letech 2006 až 2010 místostarosta města). Působil také od roku 2009 v dozorčí radě akciové společnosti Nemocnice Strakonice, v letech 2012 – 16 i jako její předseda. Nemocnice patří do rodiny nemocnic založených a vlastněných Jihočeským krajem.

TV Nova dostala od rady hned dvě pokuty

21. července 2017 09:36
TV Nova dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání pokutu 500tis. za skrytou reklamu v divácky oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě. Reklama byla umístěna v díle odvysílaném 15. listopadu a propagovala produkt Innogy. Další pokutu za podobné porušení zákona, tentokrát ve výši 300tis. dostala TV Nova za odvysílání reklamy na produkty obchodního domu KIKA v pořadu Snídaně s Novou 21.října. Jestli česká komerční jednička pokuty uhradí nebo jestli podá proti rozhodnutí stížnost, není zatím jasné.

Sněmovna bude volit dva členy Rady ČRo

20. července 2017 06:00
Ještě v tomto volebním období se pokusí poslanci zvolit dva nové členy Rady Českého rozhlasu. Několikaměsíční martyrium, které začalo únorovou výzvou k podávání nominací, poslalo do rady nakonec pouze dnes již bývalého poslance Vítězslava Jandáka. Další členy se sněmovně nepodařilo zvolit ani ve druhém kole na konci června. Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček aktuálně vyzval k podávání nominací pro volbu novou. Do 2. srpna tak mohou oprávněné organizace, letos podruhé, předložit volebnímu výboru své kandidáty.

Senát schválil Zákon o elektronických komunikacích

19. července 2017 15:47
Novelu Zákona o elektronických komunikacích schválil Senát. Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček při projednávání mimo jiné uvedl, „Návrh zákona má za cíl zejména zakotvit podmínky a pravidla pro souběžné šíření digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-T a v novém standardu DVB-T2, stanovit zmocnění k sestavení a vydání technického plánu přechodu, který určil lhůty, podmínky a postup přechodu a rozvoje sítí, dále pak upravit pravidla změn stávajících přídělů a rádiových kmitočtů, na základě kterých dochází v současné době k šíření digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-T a provozování k tomu určených celoplošných sítí, dále pak stanovit postup úhrady účelně a efektivně vynaložených nákladů, které přímo souvisejí s uskutečněním tohoto přechodu a v neposlední řadě zajistit ochranu kvality šíření a příjmu digitálního televizního vysílání proti rušení z uvolňovaného pásma 700MHz a dalších pásem používaných pro mobilní datové služby.“

RADIOHOUSE mění strukturu a řízení agenturního prodeje

18. července 2017 02:41
Největší rozhlasové mediální zastoupení RADIOHOUSE provádí změny v divizi agenturního prodeje. V nastávajícím období bude přímo řídit tuto divizi generální ředitel RADIHOUSE, Miroslav Hrnko. Dosavadní ředitel divize Michal Beran ze společnosti po vzájemné dohodě odchází. Michal Beran odchází po vzájemné dohodě z postu ředitele agenturního obchodu mediálního zastoupení RADIOUHOUSE. „Děkuji Michalovi za dlouholetou práci, kterou odvedl v RADIOHOUSE a přeji mu mnoho štěstí v osobním i dalším profesním životě,“ říká Miroslav Hrnko, generální ředitel RADIOHOUSE. Důvodem změny na nejvyšším postu agenturního prodeje ve společnosti RADIOHOUSE je plánované přeuspořádání vnitřní struktury firmy tak, aby lépe odpovídala současným požadavkům agentur a jejich klientů. Nově zavedeme v divizi agenturního prodeje několik segmentových ředitelů, kteří se budou zaměřovat na agenturní obchod a na podporu poptávky agenturních mediaplannerů. Ředitelé budou podléhat přímo generálnímu řediteli. Věříme, že nová organizační struktura bude více flexibilní a dokáže lépe operativně reagovat na všechny nové příležitosti,“ říká Miroslav Hrnko. „Podrobnosti a personální obsazení budou zveřejněny poté, co s nimi budou seznámení naši klienti,“ dodává Miroslav Hrnko.

Martin Komárek: BYL BYCH RÁD PORADCEM VE VĚCI MÉDIÍ A NAOPAK MÉDIÍM MOHU RADIT, JAK ZACHÁZET SE SNĚMOVNOU

14. července 2017 06:00
Předseda Volebního výboru Poslanecké sněmovny Martin Komárek (ANO) hodnotí v rozhovoru pro Česká média volby generálních ředitelů České televize a České tiskové kanceláře i výběr konkrétních kandidátů do vrcholných pozic těchto veřejnoprávních institucí. "Volba jistě byla bez problémů, zvláště v případě pana Dvořáka, kdy dostal poměr hlasů 15:0, čili "severokorejské skóre". Já jsem to ale v podstatě předpokládal, protože ta rada za ním vždycky stála, a já jsem ji za to vždycky kritizoval, že za ním stála až příliš "patolízalsky". (...) Pana Dvořáka si vážím, je to skvělý manažer, méně si už vážím rady za to, že mu nebyla dobrým partnerem. Rada byla málo kritická k hospodaření České televize, to je black box, kam nikdo nevidí," říká Komárek. Vyjadřuje se také ke svému odchodu z politiky. V podzimních parlamentních volbách už totiž nehodlá znovu kandidovat. Kdyby ho ale v budoucnu oslovilo nějaké politické uskupení, možná by o návratu do politiky uvažoval: "Z jara na mě padl pocit zmaru a nechuti k práci. Chodil jsem tam opravdu nerad. (...) Mě se tam strašlivým způsobem dotýká neustálé pokrytectví, žvanivost, intriky, neupřímné přátelství, podrazy dnes a denně. Jistě, vybral jsem si tuhle práci dobrovolně, ale dobrovolně mohu říci po čtyřech letech: Děkuju, ale potřebuju na chvíli určitou psychohygienu."