i slova jsou činy
ČM NEWS

Rada bude řešit letní programové schéma České televize

17. srpna 2017 16:22
Na červencovém jednání se radní Zdeněk Šarapatka vrátil tématu, které provází Českou televizi mnoho let. Letní reprízy, zejména na ČT1, sice šetří rozpočet, nasazování pořadů však budí i rozpaky. Archivní fond zahrnuje mnoho zlatých televizních skvostů, ale také mnoho normalizačních nástrojů vlády jedné strany. „Všiml jsem si diskuse na facebooku, která se rozhořela mezi ředitelem programu panem Fridrichem a šéfredaktorem publicistiky Wollnerem na téma Malý pitaval a těchto normalizačních seriálů. Ponechávám stranou, jestli je vhodné, aby členové vedení televize spolu diskutovali ve veřejném prostoru,“ řekl Zdeněk Šarapatka, „chtěl bych požádat generálního ředitele, jestli je možné, abychom se seznámili s klíčem, který je určující pro nasazování repríz v letním schématu.“ S nadhledem pak glosoval úroveň zmíněného detektivního seriálu.

Sněmovna volí dva nové členy Rady České tiskové kanceláře

15. srpna 2017 06:00
Rada České tiskové kanceláře má momentálně pět členů. Podle zákona jich má mít celkem sedm. Poslanecká sněmovna v červenci vybírala ze tří kandidátů. Klub ČSSD navrhl Jakuba Štědroně, TOP 09 navrhla Jana Wintra a klub ANO nominoval Petra Žantovského. V prvním kole nebyl nikdo zvolen. Jakub Štědroň dostal 38 hlasů, Jan Wintr 51 hlas a Petr Žantovský 36 hlasů. Všichni tři kandidáti postoupili do druhého kola.

Devět z deseti lidí v ČR čte tištěná média

14. srpna 2017 06:00
Ve čtvrtek 10. srpna byly zveřejněny výsledky MEDIA PROJEKTu za 1. a 2. čtvrtletí 2017. Data o čtenosti tisku ve věkové skupině 12 až 79 let znovu potvrdily vysoký a stabilní zásah tiskových médií v české populaci (89%). Deníky a jejich přílohy čte 70%, časopisy 83% obyvatel.

Mobilní zařízení v roce 2017 zvýší sledování on-line videa o 20 %

13. srpna 2017 06:00
Podle studie Předpovědi pro on-lina video 2017, kterou vydala agentura Zenith, se sledování tohoto média zvýší letos o 20%. Spotřebitelé po celém světě letos stráví sledováním on-line videa v průměru 47,4 minuty denně, což představuje značný nárůst ve srovnání s 39,6 minuty v roce 2016. Ten bude vyvolán 35% nárůstem sledování na mobilních zařízeních (smartphonech a tabletech) na 28,8 minuty denně, zatímco sledování na pevných zařízeních (stolních počítačích, noteboocích a chytrých televizích) se zvýší o pouhá 2 % na 18,6 minuty denně.

Rada udělovala pokuty a licence i v létě

12. srpna 2017 06:00
Skupina Nova dostala licenci k vysílání programu Nova +1. Prostřednictvím satelitní služby Skylink tak bude vysílat, podobně, jako TV Prima, posunutou verzi svého hlavního kanálu. Licenci také dostala ostravská televize POLAR k šíření svého programu. Ta ovšem současně od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dostala pokutu 50 tis. Kč za neoprávněné vysílání bez licence. Rada schválila osm licencí k vysílání společnosti AMC Networks Central Europe, mimo jiné licenci pro vysílání programu MGM CHANNEL RU (filmy a seriály klasické a televizní kinematografie všech žánrů vyrobené zejména v USA). Prostřednictvím ruských operátorů bude vysílání v ruštině distribuováno předplatitelům různých platforem v Arménii, Ázerbájdžánu, Bělorusku, Estonsku, Gruzii, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Lotyšska, Litvy, Moldavsku, Rusku, Tádžikistánu, Turkmenistánu, Ukrajině a Uzbekistánu. Další licenci k vysílání v Brně dostalo Free Radio, nově ve Zlíně a Velkém Meziříčí bude vysílat Rádio HEY.

Rádio Impuls - PRVNÍ MÍSTO V POSLECHOVOSTI A MILION POSLUCHAČŮ DENNĚ

11. srpna 2017 14:00
Podle výsledků Radioprojektu za I. a II. čtvrtletí roku 2017, které již více než jedenáct let realizují společně agentury Median a STEM/MARK, obhájilo Rádio Impuls prvenství v poslechovosti rádií českého rozhlasového éteru. Ve všech hlavních hodnocených kritériích udrželo pozici absolutní jedničky. Konkrétní čísla jsou: 1.908.000 posluchačů týdně, 1.013.000 posluchačů denně a 12,9 % podíl z celkového rozhlasového trhu! Pražské rádio RockZone 105,9 ladí týdně 72.000 správných rockerů a bonusový program Českého Impulsu přináší pohodu na vlnách pozitivní nostalgie pro 14.000 posluchačů. 

Štěpán Štrébl: NĚKTERÉ POLITICKÉ STRANY OVLIVŇUJÍ MÉDIA, COŽ JE REPUTAČNÍ RIZIKO PRO VŠECHNY

11. srpna 2017 06:00
Dalo by se čekat, že když si k našemu rozhovoru pozveme volebního manažera jedné z politických stran, budeme této straně dělat reklamu a pomáhat jí s kampaní. Omyl, prostě se nám zdá zajímavá osoba Štěpána Štrébla. Ten je volebním manažerem České pirátské strany. Pozice volebního manažera je do velké míry zákulisní prací, nastavením principů komunikace navenek a komunikace s médii. Jak si s tím z pohledu člověka, který studoval ve Velké Británii i v USA a pracoval pro prestižní globální poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers, dokáží poradit současné politické strany, nevyjímaje Piráti? Jaké jsou rozdíly přístupů ke kampaním u nás a v zahraničí? O tom a dalších tématech, která se týkají politických kampaní, se dozvíte v rozhovoru se Štěpánem Štréblem v sobotu 12. srpna na Českých médiích. Video publikujeme v 15:00!

Rádiím Lagardere Active ČR mezikvartálně narostl tržní podíl

10. srpna 2017 01:18
V aktuálním měření RADIO PROJEKTU vykazuje stanice Evropa 2 v porovnání s předchozím obdobím nárůst ve všech sledovaných oblastech a je tak dvojkou českého éteru. Týdně si jí naladí více než 1,5 milionů posluchačů a denně pak 848 tisíc. V případě tržního podílu je dvojkou českého éteru Frekvence 1, která posílila o 0,3 % a aktuálně zaujímá tržní podíl 10,5 %. I díky ní vzrostl tržní podíl celé skupině Lagardere Active ČR z 18,9 % na 19,5 %.

Český rozhlas Radiožurnál posílil pozici na rozhlasovém trhu

10. srpna 2017 01:16
Podle aktuálních výsledků hlavního výzkumu poslechovosti rádií v ČR Radioprojekt za období od 1. 1. – 30. 7. 2017 se Český rozhlas Radiožurnál posunul na třetí místo v pořadí stanic podle denní a týdenní poslechovosti.

O dvě místa v Radě Českého rozhlasu má zájem devět kandidátů

09. srpna 2017 06:00
Na výzvu předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka navrhly organizace devět kandidátů. O dvě místa v radě se utkají Petr Arenberger, Zdenka Burešová, Jan Jirák, Tomáš Kollarczyk, Jan Křeček, Zdeněk Soukup, Jan Stanzel, Ilja Šmíd a Milan Trojan. Volební výbor pozval všechny kandidáty na veřejné slyšení, které proběhne 22. srpna. Hned po slyšení výbor vybere šest finalistů, ze kterých se sněmovna pokusí ještě před parlamentními volbami zvolit nové radní. Rada ČRo má podle zákona devět členů, v lednu byl novým radním zvolen Miroslav Dittrich, v červnu Vítězslav Jandák. Předsedkyní rady je Hana Dohnálková, místopředsedy Jiří Vejvoda a Tomáš Kňourek. V radě je také Petr Šafařík a Ivan Vodochodský. Rada se schází pravidelně jedenkrát měsíčně a její nejbližší jednání je naplánováno na 28. srpen.