logo Facebook
i slova jsou činy

Marek Singer: Do programu jsme letos investovali 1 miliardu

03. srpna 2018 05:00 / autor: Jan Mrzena

TV Prima si své diváky drží a sledovanost jejích kanálů v prvním pololetí měla mírnou tendenci růstu. Skupině se dařilo i v červenci. Oproti loňsku si polepšila o 1,8 % v mezi diváky 15+ a dosáhla 22 % sledovanosti (za TV Nova tak zaostala jen o 3 %). Za růstem TV Prima stojí systematická programová strategie, která skupinu po loňské změně vlastnické struktury vynesla do pozice české dvojky (za Českou televizi) v oblasti původní české televizní produkce. V letošním roce podle generálního ředitele TV Prima Marka Singera dosáhl objem investic do programu jednu miliardu. Také systematická multikanálová strategie nese ovoce.

Ve čtvrtek představila TV Prima svůj letošní podzimní program. Novinky prezentovali Marek Singer a Roman Mrázek (programový ředitel). Prima chce vedle zavedených formátů oslovit dvěma novými seriály, zábavnou show, inovovanými verzemi úspěšných formátů, ale třeba i vlastními dokumentárními sériemi. Na obrazovky se po dvou letech vrací reality show Česko Slovensko má talent, která vzniká ve spolupráci s TV Joj.

Ve středoevropské premiéře bude Prima vysílat interaktivní a zábavnou show 1 PROTI VŠEM. Nové díly seriálu Modrý kód, doplní komediální seriály Krejzovi a Tátové na tahu. Prima rozšířila své filmové koprodukce, na podzim se objeví Bajkeři, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Špindl, ale i animovaný Hurvínek a kouzelné muzeum a Čertoviny Zdeňka Trošky. Na obrazovkách se objeví poslední díly kuchařské reality show Ano, šéfe!, na které naváže inovovaná dámská verze formátu Ano, šéfová!. Prima připravila i nový formát Poklad z půdy, kde odborníci oceňují starožitnosti obyčejných lidí. V pořadu se po dlouhé době vrací před kamery Jan Rosák.

Pokračovat budou zavedené pořady Prostřeno, nejstarší český hobby magazín Receptář prima nápadů, Vychytávky Ládi Hrušky a oblíbená Partička. Chybět nebude ani úspěšná Show Jana Krause s hlavním protagonistou (i po letech) stále v životní formě. Pokračování se dočkala také Policie v akci. Na Prima Cool se vedle nových dílů Autosalonu a Těžké dřiny objeví nová cestovatelská série Vandráci (Pavel Liška a Jan Révai na motorkách ve Střední Americe). Na Prima Zoom bude zajímavá osmidílná původní česká série Utajené příběhy českých dějin.

Prima letos investovala do nového programu velké peníze. Stala se tak mezi komerčními televizemi jedničkou v původní české produkci. Systematická multikanálová strategie oslovuje diváky na specializovaných kanálech. Mix nových projektů s úspěšnými zavedenými formáty vytváří prostor pro posilování pozice televizní skupiny na trhu. Co pro podzimní vysílání přichystala TV Nova se dozvíme příští týden.