logo Facebook
i slova jsou činy

Senátní SKSP bude také řešit „Aktuální situaci v Českém rozhlase“

10. února 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Stálá komise pro sdělovací prostředky Senátu bývá většinou neviditelná a ani se často neschází. Začátek února je však pro její členy náročný. Tento týden měla jednu schůzi a hned v úterý se sejde znovu. Bude řešit „Aktuální situaci v Českém rozhlase“. Tentokrát bude SKSP dokonce rychlejší než sněmovní Volební výbor, který stejné téma bude řešit o dva dny později. Zajímavé bude sledovat jak se ke zpolitizované kauze Janka Kroupy a René Zavorala v obou komorách Parlamentu politici postaví a o co jim vlastně při projednávání půjde.

Tento týden si senátní SKSP schválila svůj plán činnosti na rok 2018. Chce se zabývat výroční zprávou ČTÚ a případně zákony, které jí k projednání přidělí Organizační výbor Senátu. Navštíví Český rozhlas a Českou televizi, ale i některou ze soukromých rozhlasových a televizních stanic. Chystá se také do České tiskové kanceláře, Rady pro rozhlasové a televizní vysílán a do Českého telekomunikačního úřadu. Senátoři zavítají na Zlín Film Festival a na MFF v Karlových Varech.

Předsedkyně komise Daniela Filipiová společně s místopředsedou Janem Horníkem plánují na červen pracovní cestu do Washingtonu a New Yorku. V prvním pololetí se komise setká s delegací partnerského Výboru pro kulturu Litevského Parlamentu. SKSP plánuje také dva semináře (kulaté stoly), a to na téma „digitalizace rozhlasového vysílání“, ale i neustále skloňované fenomény „fake news a dezinformace“.