logo Facebook
i slova jsou činy

ČTK jedná s klienty o uzavření smluv na další léta

07. listopadu 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Na listopadovém jednání schválila Rada České tiskové kanceláře vlastní rozpočet na rok 2018, který se nijak zásadně neliší od rozpočtu letošního. Agentura v současné době připravuje celý rozpočet na příští rok. Příjmy ovlivní výsledek jednání s klienty o uzavření smluv na další léta, která právě probíhají. Rada rozpočet projedná a pravděpodobně i schválí na svém prosincovém zasedání.

Generální ředitel ČTK Jiří Majstr informoval radní o postupném ukončování zpravodajství k volbám do sněmovny, postupně bude přibývat zpráv k prezidentským volbám. I přesto, že ČTK v současné době disponuje pouze třemi zahraničními zpravodaji (v Bruselu, Bratislavě a Berlíně), snaží se věnovat zvýšenou pozornost třaskavé situaci v Katalánsku. Monitoruje také průběžně aktuální dění v USA a v Rusku.

Počet členů Rady ČTK zákon předpokládá sedm, avšak v současné době je jich pět. Bývalá Poslanecká sněmovna nenašla v několika volebních vlnách pro shodu a dvě místa tak zůstala volná. Na posledním jednání byli radní pouze čtyři. Aby mohli přijmout usnesení, museli hlasovat jednomyslně.

Příští zasedání Rady ČTK je plánováno na 13. prosince.