logo Facebook
i slova jsou činy

Česká televize dál posiluje svou pozici v Evropské vysílací unii - poprvé má zástupce i ve Sportovní komisi

05. října 2017 08:00 / autor: Jan Mrzena

Vedoucí zahraničních operací ČT sport Vladimír Drbohlav byl zvolen do Sportovní komise Evropské vysílatelské unie (EBU), jednoho z nejvýznamnějších orgánů této organizace sdružující veřejnoprávní média z třiapadesáti zemí. Komise odpovídá za koordinaci sportovního vysílání, nákup práv na významné sportovní akce i stanovení norem produkce sportovních televizních přenosů.

„S kolegy ze sportu EBU spolupracuji po desetiletí, ještě v době Intervize díky tomu získávala tehdejší Československá televize kvalitní a aktuální příspěvky pro sportovní zpravodajství. I po vstupu České televize do EBU byly panevropské sportovní smlouvy stěžejními prvky v přípravě dlouhodobých vysílacích plánů. V současné digitální éře doprovázejí technologické inovace také výrazné proměny trhu a veřejnoprávní vysílatelé musí čelit zcela novým výzvám. Spolupráce médií veřejné služby je nezbytnou podmínkou,“ říká Vladimír Drbohlav, historicky první zástupce České televize ve Sportovní komisi. Mandát platí pro následující dva roky.

 „Zvolení zástupce České televize do Sportovní komise potvrzuje naši silnou pozici mezi sportovními vysílateli. EBU tradičně vysoce oceňuje kvalitu ztvárnění přenosů z akcí na území České republiky a vnímá Českou televizi jako důležitého a aktivního člena,“ doplňuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský. 

Svoji pozici v rámci Evropské vysílací unie upevnila Česká televize už v prosinci loňského roku, kdy byl generální ředitel Petr Dvořák podruhé zvolen do nejvyššího vedení této organizace. Obhájil tak post, který pro Českou televizi získal v roce 2014, kdy se stal po šestnácti letech prvním zástupcem ČT, jenž ve vedení EBU zasedl. V červnu letošního roku pak obhájil funkci viceprezidenta Televizní komise programový ředitel Milan Fridrich.

Evropská vysílatelská unie v tuto chvíli sdružuje 73 aktivních členů z 56 zemí. Přidruženy jsou k ní další desítky společností ze zemí celého světa.