logo Facebook
i slova jsou činy

Sněmovna už nic z mediální oblasti neprojedná

11. září 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Poslední schůze současné sněmovny má sice na programu devadesát dva body, ale minimálně polovinu z nich už projednat nestihne. Týká se to všech mediálních bodů. Konkrétně Výroční zprávu o hospodaření Českého rozhlasu za rok 2015 a zprávu o činnosti rozhlasu za rok 2016. Také Výroční zprávu o činnosti České televize v roce 2016, zprávu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Českého telekomunikačního úřadu za minulý rok. Tyto zprávy alespoň schválily výbory. Další zprávy o hospodaření veřejnoprávního rozhlasu i televize za rok 2016 a zpráva České tiskové kanceláře se nedostaly ani na program výborů. Neúplné zůstávají i Rada ČRo a Rada ČTK.

Pod stůl také spadl vládní návrh novel zákona o rozhlasovém a televizním vysílání. Stejně dopadla i poslanecká iniciativa, která měla ambice změnit způsob řízení a volby rad České televize a Českého rozhlasu.

Co nestihla tato sněmovna projednat, zůstává neprojednáno už napořád. Sněmovna, která vzejde z říjnových voleb, se k mediálním záležitostem vrátí podle svého uvážení, a především v souvislosti s budoucím vládním programem. Dovolba nekompletních rad bude na pořadu patrně první. Rozhodně stojí za pozornost vše, co politické strany v mediální oblasti plánují.