logo Facebook
i slova jsou činy

Rozhlas.cz: Devět rozhlasových stanic chce vysílat v regionálním DAB+ pro Kolín nad Rýnem

17. července 2017 13:00

Do platformy Rheinlandmux se přihlásili i známí hráči na poli digitálního rozhlasu, například Absolut Hot, Kultradio, Lulu.fm nebo Topstar Radio.
O zahájení vysílání digitálního rozhlasového multiplexu pro oblast Kolína nad Rýnem a jeho okolí má zájem devět stanic. Vyplývá to z webových stránek rheinlandmux.de, které by byly komunikační platformou pro tuto uvažovanou síť. Na zvyšující se zájem provozovatelů o DAB+ multiplex upozornil web Satellifax.de. Zdali tato digitální síť skutečně vznikne, je ale v tuto chvíli prozatím otázkou. Muselo by o ní padnout politické rozhodnutí. 

Do platformy Rheinlandmux se přihlásili i známí hráči na poli digitálního rozhlasu, například Absolut Hot, Kultradio, Lulu.fm nebo Topstar Radio. Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde leží také Kolín nad Rýnem, fungují v současné době pouze dvě DAB+ sítě. Tou první je celoplošný multiplex Media Broadcast na kanálu 5C, druhou pak Radio fuer NRW s programy západoněmeckého rozhlasu WDR. Obě digitální sítě ale nejsou šířeny ze stejného stanoviště. U Media Broadcast je využit vysílač Köln – Colonius, u NRW Köln – Kölnturm. Vyzářený výkon je 10 kW ve vertikální polarizaci.