logo Facebook
i slova jsou činy

TikTok nově povede Kevin Mayer, muž, který dohlížel na zrod Disney+

19. května 2020 13:59 / autor: Vojtěch Berka

Populární čínské aplikaci pro sdílení krátkých videí TikTok rostou myší ouška – Novým CEO společnosti se stane Kevin Mayer, bývalý šéf pro streamování ve Walt Disney. Mayer stál u úspěšného listopadového spuštění Disney+, ale při hledání nástupce Boba Igera v čele společnosti důvěru nedostal.

Nyní tak zkusí štěstí ve vedení TikToku, který, stejně jako Disney+, během karantény prosperuje. Minulý měsíc aplikace překročila 2 miliardy stažení, přičemž jen za první letošní kvartál ji přes App Store a Google Play nainstalovalo přes 315 milionu uživatelů, což je nový rekord. Popularitu si získala především u teenagerů, kteří přes ni sdílejí krátká taneční videa.

„Jde o tak velkou příležitost, že jsem to nemohl odmítnout,“ uvedl Mayer. Prostor do budoucna vidí ve hrách či hudbě. Řešit ale bude muset i image společnosti. Vzhledem k svému čínskému původu to totiž na americkém trhu nemá lehké a několik vládních agentur již její využívání svým zaměstnancům zakázalo. V americkém senátu dokonce leží zákon, který by tento zákaz rozšířil na všechny federální pracovníky.