logo Facebook
i slova jsou činy

RadioTV: Kultovní seriál Akta X – X Files bude mít novou sérii o deseti dílech

21. dubna 2017 15:20

Americká televizní síť FOX potvrdila další pokračování kultovního seriálu Akta XThe X Files. Seriál by se měl objevit na přelomu let 2017 a 2018 a bude mít 10 nových dílů. Natáčení by mělo začít letos v létě.Fanoušci X-Files se mohli podívat na novou sérii na začátku roku 2016. Tehdy šlo o první epizody po 14 letech. Stanice FOX si „na zkoušku“ objednala 6 nových dílů a po uvedení prvních dvou částí nevyloučila další pokračování. Tehdy ale nebylo nic oficiálně potvrzeno.

Tvůrci si nechali prostor pro další pokračování. V posledním díle je sice k vidění pomalé umírání hlavní postavy agenta Foxe Muldera (hraje David Duchovny) ve společnosti partnerky Dany Scullyové (Gillian Anderson), jenže i v rámci poslední scény je ještě prostor k určitému dějovému zvratu.

Průměrná sledovanost jednotlivých epizod se v roce 2016 pohybovala na úrovni 16 milionů diváků. To zahrnuje nejen sledovanost přímo v televizi, ale i na dalších platformách včetně nahrávání a zpětného shlédnutí v rámci legálních videoték.

Seriál vyvolal i obrovskou vlnu ohlasů na sociálních sítích.

Autor článku: juko