logo Facebook
i slova jsou činy

Do Rady ČTK poslanecké kluby navrhly čtyři kandidáty

14. května 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

Poslanecké kluby navrhly do volby dvou členů Rady České tiskové kanceláře čtyři kandidáty. Novými radními se mohou stát Josef Šlerka (nominovali ho Piráti a KDU-ČSL), David Soukup (ANO), Michal Semín (SPD) a Tomáš Mrázek (ODS). Sněmovna se pokusí v tajném hlasování vybrat dva nové členy už na nejbližší schůzi, která začíná v posledním květnovém týdnu. Pětiletý mandát novým radním začne nejdříve 21. června.

Josef Šlerka je vedoucím oboru Studia nových médií na Ústavu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Současně je i ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. David Soukup je zastupitelem hnutí ANO v Praze 3, kde pracuje ve výboru pro dotační politiku a v redakční radě Radničních novin. Letos neúspěšně kandidoval do Rady Českého rozhlasu. Novinář, komentátor a spisovatel Michal Semín je bývalý ředitel Občanského institutu a místopředseda Akce D.O.S.T. Tomáš Mrázek už v Radě ČTK jeden pětiletý cyklus působil, v jeho závěru byl předsedou rady.

Rada ČTK má sedm členů a je v současné době kompletní. V červnu skončí mandát předsedovi Miroslavu Augustinovi (ANO) a Jakubu Heikenwälderovi (KDU-ČSL). Členy rady jsou Petr Žantovský (ANO), Pavel Foltán (ANO), Jana Gáborová (SPD), Jaroslava Wenigerová (ODS) a Michaela Marksová Tominová (ČSSD).