Prima Cool pokračuje v tvorbě pořadů a akcí v mladém mediálním odvětví e-sportů. 

Ve spolupráci se společnostmi Alza.cz, HyperX a Republic of Gamers (ROG) nabídla divákům od 28. února do 12. března profesionální komentované živé vysílání o jednom z největších herních turnajů na světě - polském Intel Extreme Masters Katowice.

"Celkem nás sledovalo přes 215 000 uživatelů napříč všemi platformami. V HbbTV mělo klání v Katowicích celkem 362 358 video přehrání,“ říká Daniel Grunt, ředitel nových médií FTV Prima.

reklama
Samotný turnaj je součástí německé Electronic sports league, která patří pod hlavičku švédské mezinárodní mediální skupiny MTG

Nejpopulárnější byl pořad zaměřující se na soutěž ve hře League of Legends. V cílové skupině 15-25 let zaznamenal share 20,6 procenta.

Prima Cool ke svým osmým narozeninám navíc připravuje turnaj ve spolupráci s ROG. Prima Cool Day se odehraje 1. dubna v holešovickém výstavišti. Celé komunitě a potenciálním divákům mají být k dispozici populární streameři a youtubeři - hrát se bude o 100 tisíc korun. Akce má být zakončená vystoupením celé řady hudebních kapel.

"Věříme, že i letos přiláká mladé publikum zajímavý gamingový program spojený hned s několika hudebními vystoupeními na největším pódiu v historii akce,“ uvedl Aleš Pýcha, marketingový ředitel Primy.