logo Facebook
i slova jsou činy

Satcentrum: CS film v novém kabátě!

20. března 2017 11:50


CS film, televize českých a slovenských filmů, s denním zásahem více než 100 000 diváků, promění v dubnu svoji grafiku. Faceliftem prošlo nejen její logo, ale i znělky a předěly.


„Nová vizuální podoba naší televize vychází ze stylizovaného, lehce nostalgického prostředí filmového studia a je v určitých okamžicích podtržena barevným zásahem. Takto pojatá grafika odkazuje na to, o co se programová nabídka CS filmu opírá - na klasickou domácí tvorbu doplňovanou novými snímky,“ říká Leoš Pohl, zakladatel Československé filmové společnosti, provozovatele této televize.

„Obrazně řečeno, CS film obléká nový kabát elegantního nadčasového střihu, který zdůrazní jeho originalitu. Zaslouží si to už proto, že na české a slovenské mediální scéně působí plných dvanáct let. Navíc je jediným programem svého druhu,“ dodává Leoš Pohl.

Nová grafická podoba CS filmu, televize, která podle peoplemetrů ATO-Nielsen Admosphere patří k nejsledovanějším placeným televizním kanálům v České republice, vznikla v ostravském televizním studiu POLAR.

Studio Polar bude navíc od dubna CS film ze svého pracoviště i odbavovat. A to včetně dalších dvou placených televizních stanic patřících do Československé filmové společnosti: CS mini a Horor film. Zbývající televize skupiny ČSFS, volně šířená dokumentární TV Kinosvět, televize záhad a tajemství, má své technické zázemí ve studiu Polar již od doby svého vzniku.

Podle Leoše Pohla si opatření vyžádal průběžně rostoucí počet klientů a zavedení nových doprovodných služeb, (např. HbbTV a VOD - video na přání). Jejich úspěšné zvládnutí je přímo podmíněno vyšší automatizací, lepší efektivností a profesionalizací obslužných aktivit. Bez toho nebude možné dlouhodobě uspět na televizním trhu. Ostrava má, podle jeho mínění, v tomto směru vynikající a cenově dostupné technické zázemí a plně kvalifikované odborníky. To bylo pro rozhodnutí, zamířit právě sem než jinam, rozhodující.


František Malina, Československá filmová společnost