logo Facebook
i slova jsou činy

Platforma pro regionální vysílání Regionalnitelevize.cz jedná o prodeji

17. března 2017 15:03 / autor: Vojtěch Berka

Regionalnitelevize.cz je na prodej. Stanice se „jako jediný celostátní tematický program už téměř 5 let věnuje regionálnímu zpravodajství a zajímavostem z moravských, českých a slezských regionů.“ Zakladatelkou, jednatelkou i majitelkou televize je Eva Stejskalová, která serveru Ecofin.cz prodej potvrdila. Zájemců o koupi je podle jejích slov několik.

Televize vznikla v roce 2011 jako online platforma sdružující lokální obsah, který jí dodávala malá místní studia, obce, či sportovní kluby. V současné době již spolupracuje s více než stovkou producentů a ročně odvysílá přes 10 tisíc reportáží. „Poskytujeme prostor pro každou lokální či regionální zpravodajskou televizi, to znamená, že se zde každá oblast, město a obec může prezentovat a přinášet divákům nejen aktuální informace a zajímavosti z každodenního života, ale také možnosti a nabídky jednotlivých regionů v oblasti turistiky a cestovního ruchu,“ píše Regionálnítelevize.cz na svých stránkách.

V roce 2015 začala stanice vysílat i v rámci pozemního digitálního vysílání, konkrétně v Regionální síti 8, která pokrývá zhruba dvě třetiny obyvatel ČR. Je také dostupná na satelitu, nebo přes kabel. Její vysílání tvoří obsahové smyčky jednotlivých spotů.

Jako v současnosti jediná televize s regionálním obsahem vstoupila Regionalnitelevize.cz na počátku roku 2016 také do elektronického měření sledovanosti. Její poslední zveřejněné výsledky ukazují zásah okolo 400 tisíc diváků měsíčně, což představuje celkový podíl sledovanosti někde v rozmezí jednoho až dvou promile.

Na online vysílání televize se můžete podívat na jejích stránkách, nebo Youtube kanálu.