logo Facebook
i slova jsou činy

RENÉ ZAVORAL: NA RADĚ JSEM NEDOSTAL ŽÁDNÝ PROSTOR, ABYCH VYSVĚTLIL POSTOJ ROZHLASU K PORUŠENÍ KODEXU

11. března 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Česká média pokračují v rozhovorech s klíčovými hráči o médiích. Tentokrát s generálním ředitelem Českého rozhlasu René Zavoralem.

„Musel jsem se rozhodnout, jestli budu dělat starostu v Čelákovicích nebo marketing v Českém rozhlasu. Přednost dostal rozhlas a nelituju toho,“ řekl, „nelituju vůbec ničeho, co jsem v životě udělal“.

„Na radě jsem nedostal prostor pro představení své roční bilance, jsem rád, to mohu udělat pro Česká média,“ zdůraznil, „poslechovost nám sice klesá, ale víme, jak se s výkyvem vypořádáme. Vltavu musíme proměnit na moderní artovou stanici, která osloví i nové posluchače. Je to výstavní značka Českého rozhlasu, ale poslechovost klesla pod únosnou mez.“ Velké rošády ve vedení rozhlasu nekončí, „Personální změny mohou pokračovat. Budu hodnotit, jak se ve funkci prosadili noví manažeři a co rozhlasu přinesli,“ uvedl také René Zavoral.

K jednání rady se vrátil ještě jednou, „Požádám radní, aby neprojednávali majetkové věci rozhlasu za zavřenými dveřmi. Nemáme co tajit!“

„Český rozhlas je v dobré ekonomické kondici a zvyšovat poplatky nepotřebujeme,“ dodal René Zavoral. Více ve videu Českých médií již v pondělí!