logo Facebook
i slova jsou činy

Sněmovna do RRTV nikoho nezvolila

04. října 2018 05:00 / autor: Jan Mrzena

Po dramatických událostech, které zaplavily média, sněmovna včera nového člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nezvolila. „Mandát skončil Miladě Richterové 1. října,“ uvedl volbu na plénu Poslanecké sněmovny předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO) a dodal, „Kluby doručily tři nominace - Patrika Košického, který byl navržen KDU-ČSL, Petra Štěpánka, navrženého hnutím ANO a Olgu Ulrichovou, která byla navržena Piráty. Jak jste jistě zaznamenali, včera obdržel klub ANO písemné vyjádření pana Štěpánka, který v dopisu odvolal svůj souhlas s kandidaturou do Rady.“

Volby se zúčastnilo 160 poslanců. Patrik Košický získal 20 hlasů a Olga Ulrichová 27. „Znamená to, že v první volbě nebyl nikdo zvolen, a protože se volí jedno místo, tak oba kandidáti postupují do druhého kola. Předpokládám, že ta druhá kola se uskuteční na další, tedy říjnové schůzi Poslanecké sněmovny,“ shrnul výsledek volby Martin Kolovratník.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vykonává státní správu v oblasti rozhlasového a televizního vysílání, převzatého vysílání a v oblasti audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. Má dohlížet na zachovávání a rozvoj plurality programové nabídky a informací, dbá také na obsahovou nezávislost. Radu má 13 členů, jmenuje je předseda vlády na návrh Poslanecké sněmovny a funkční období radních je 6 let.